Карплюк Володимир Андрійович – екс-мер міста Ірпінь Київської області та голова політичної партії «Нові особи». Кармплюк – мабуть, один із найскандальніших градоначальників України. Його ім'я неодноразово фігурувало у різноманітних скандальних історіях, пов'язаних із незаконною забудовою. Про кар'єру, скандали, компромат та доходи – читайте у нашому матеріалі.
біографія
Дата народження – 2.08.1981
Вік – 38 років
Місце народження – селище Стрижавка, Вінницька область
Національність – українець
Знак зодіаку Діва
родина
Володимир Андрійович одружений, його дружину звуть Карплюк Лариса Василівна (2016 року пара розлучилася, проте жити продовжують у цивільному шлюбі). Сім'я виховує двох дітей – синів Максима та Владислава.
Освіта
Середню освіту здобув у рідному місті. Потім вступив до Національної академії державної податкової служби України, де у 2003 році отримав дипломи правознавця та економіста. Після цього навчався на аспірантське відділення до Академії податкової служби.
Кар'єра та бізнес
Свою кар'єру розпочав у 2003 році як викладач у НАДНСУ – займався питаннями податкової політики та оподаткування. У ВНЗ пропрацював до 2005 року.
При цьому 2000 року почав займатися громадською діяльністю – обійняв посаду заступника голови організації "Молодь за податкові реформи".
Потім, 2005 року, почав керувати Управлінням розвитку молодіжної політики політичної партії "Третя сила", став членом Молодіжної ради при Київоблдержадміністрації та Громадської ради міста Ірпінь.
Водночас обіймав посаду помічника народного депутата Василя Гаврилюка (з фракції “Відродження”).
2007 року зайнявся розвитком власного бізнесу. Через три роки став заступником міського голови міста Буча, займався економічними питаннями. На посаду його запросив сам градоначальник.
2010 року спробував стати мером міста Ірпінь, проте безуспішно – не зміг набрати достатньої кількості голосів.
2012 року очолив політичну силу "Нові особи".
2014 року став мером Ірпеня, оскільки минулий градоначальник Володимир Карплюк офіційно оголосив про свою відставку. На посаді пробув до 2018 року.
У 2019 році брав участь у парламентських виборах. Проте не зміг набрати достатньої кількості голосів.
Компромат та чутки
Ім'я Володимира Карплюка неодноразово фігурувало у різноманітних скандальних історіях. Розповідаємо про найгучніші з них.
Махінації із землею
Так, наприклад, Кумові Карплюк та Анатолій Федорук (мер міста Буча) у 2001 році відкрили будівельну компанію "Будрегіонінвест". Вона, своєю чергою, належала однаково дружинам мерів. У результаті підприємство стало підрядником будівництва житла в Бучі, замовниками якого були підприємства Карплюка. "Будрегіонінвест" заклав п'ять житлових комплексів, серед яких "Новатор", "Центральний", "Варшавський двір", Rich Town та "Буча Квартал".
Згодом з'ясувалося, що будівельна компанія отримувала землю незаконними шляхами. Так, міська рада спочатку виділяла земельні ділянки підставним особам, потім їх купувала або отримувала право користування, а потім передавала компанії "Будінвест". При чому земля виділялася дуже хитрим способом – земельні паї завжди знаходилися поряд, щоб пізніше з них можна було "пошити" великий шматок.
А всі ці схеми "кришував" екс-прокурор Київської області Анатолій Матвієць та його дружина, яка вела нотаріальну практику та запевняла передачу прав на користування земельними ділянками.
Скандал із декларацією
У 2013 році виник скандал через декларацію Володимира Карплюка, в якій він зазначив наявність у власності 67 квартир. До того ж вже наступного року їх стало 23. Решта, за словами мера, він, як чесний бізнесмен, продав.
Приєднання Коцюбинського
2015 року Володимир Карплюк заявив про бажання приєднати селище Коцюбинське до міста Ірпінь. У результаті селищна рада схвалила ініціативу. А от громадські активісти заявили, що таким чином Карплюк намагається розпочати новий дерибан землі у Біличанському лісі. Більше того, для того, щоб громадські люди менше говорили, люди мера їх били, в чому їх неодноразово звинувачували.
Захоплення влади
Через рік Карплюка звинуватили у захопленні влади та підробці друку. Так, Карплюк підвозив "титушок" під будівлю селищної ради Коцюбинської, де правоохоронці проводили обшуки, і намагався перешкоджати проведенню слідчих дій. У результаті селищна рада була розпущена, і 17 липня там пройшли вибори.
Восени 2017 року у прокуратурі Київської області заявили, що Володимира Карплюка та двох його заступників підозрюють у створенні злочинної організації з метою незаконного заволодіння коштами місцевого бюджету Ірпеня. Своїми злочинними діями вони завдали місту збитків у десятки мільйонів гривень. Більше того, за день до цього Карплюка звинуватили ще й у тому, що він на посаді директора ТОВ "Сарафан" порушив правила безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою. У результаті, через це загинула одна людина, ще одна зазнала тяжких травм. Карплюку “світило” до 5 років ув'язнення за порушення правил техніки безпеки, яке призвело до загибелі людини. Однак, покарання за це вбивство Карплюку вдалося уникнути: дивним чином справу вилучили у прокуратури Київської області і передали до Чернігівської,
Будівельні схеми
У квітні 2019 року одіозний колишній мер Ірпеня та голова партії «Нові Лики» Володимир Карплюк вкотре опинився за крок від реального кримінального переслідування. Співробітники Державної фіскальної служби розкрили схему ухилення забудовників Ірпеня від сплати податків на сотні мільйонів гривень.
Вся справа в тому, що будівельні компанії, наближені до Володимира Карплюка, за роки його державної діяльності збудували понад 400 тисяч квадратних метрів незаконного житла в Ірпені, Бучі та Гостомелі. Усі проекти реалізовувалися без дотримання чинного законодавства. Фізичні особи-забудовники замість документів про купівлю та продаж майна укладали договори спільної діяльності, в результаті нерухомість начебто виникала з нізвідки.
Зважаючи на все, схема Карплюка дозволяла отримувати від інвесторів готівку, а в результаті не платити жодних податків. Більше того, це ще й дозволяло корумпувати правоохоронні органи, зокрема обласне управління Національної поліції, яке роками заплющувало очі на стан справ.
Так, наприклад, слідством було встановлено, що тільки за 2013-14 роки компанії «Сарафан» та «Будрегіонінвест», які перебувають під контролем Карплюка, з грубими законодавчими порушеннями збудували кілька житлових комплексів, серед яких – «Річ Таун», «Варшавський двір» , «Новатор», «Квартал Буча» та ще два окремі будинки у Бучі та Ворзелі.
У цій схемі були задіяні також і дружина Карплюка Лариса, заступник голови партії "Нові Лики", забудовник Віктор Співак, забудовниця Наталія Бойчук, забудовник Антон Мирончук, колишня депутат та забудовниця Яна Ільницька та інші.
Фіктивне розлучення
Ходять чутки, що пара розлучилася для того, щоб доглядати за майном у разі арешту Володимира Карплюка. Згідно з його декларацією, на Ларису Карплюк оформлені квартири у Бучі та Києві, будинки у Бучі та земельні ділянки у Бучі та Вишгороді.
Декларація
Згідно з декларацією про доходи за 2018 рік, Віктор Карплюк – дуже не бідна людина як для державного службовця. Він володіє одинадцятьма земельними ділянками – у Бучі, Ірпені та Коцюбинському. Також у чиновника є будинок у Бучі площею 101 квадратний метр, три квартири у Польщі площею 73, 52 та 52 квадратні метри.
Дружина Володимира Андрійовича декларує ще сім земельних ділянок, три квартири та житловий будинок в Ірпені.
Пересувається сім'я на таких елітних автомобілях – KIA CEE'D 2012 року випуску (вартість – 180 тисяч гривень), BMW K1600 2012 року випуску (вартість – 240 тисяч гривень), Volkswagen passat 2016 року випуску (вартість – 990 тисяч гривень), Audi Q7 2008 року випуску, Mercedes-Benz GLA 200 CDI 2016 року випуску (вартість – 1,3 мільйона гривень).
Згідно з декларацією, за минулий рік Карплюк отримав доход у розмірі 3,1 мільйона гривень. Його дружина – 204 тисячі.
На банківських рахунках сім'я Карплюк тримає – 441 тисячу гривень, 198 євро та 3,2 тисячі доларів. Готівкою – 30 тисяч доларів, 2,2 мільйона гривень, 16 тисяч доларів.
Фотографії
відео
Посилання
Офіційна сторінки Володимира Карплюка у соціальній мережі Фейсбук