Біографія

Дмитро Золотухін народжений у Полтаві 8 вересня 1981 року, зараз мешкає разом зі своєю родиною у Києві.

Родина

Особисте життя Дмитра Юрійовича ніколи не була на веду, відомо, що він тривалий час у шлюбі з Лариною Ольгою Володимирівною спільно виховують сина Самсона Дмитровича.

Освіта

Закінчивши школу, Золотухін вирушає здобувати першу вищу освіту. Вступивши до Національної академії служби безпеки України, закінчує її у 2003 році, отримавши диплом спеціаліста за напрямом «Правознавство». Після цього Дмитро Юрійович вирішує здобути ще одну вищу освіту та вступає до державного університету фінансів та міжнародної торгівлі, який закінчує у 2009 році та отримує ще один диплом, цього разу магістра за спеціальністю «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності».

Кар'єра та бізнес

За свою трудову діяльність має низку експертних коментарів, виступів та авторських публікацій. Крайня посада – заступник міністра інформаційної політики України.

Після здобуття першої вищої освіти Дмитро пробує себе в органах національної безпеки, де розпочинає свою трудову діяльність з 2003 року.

Здобувши другу вищу освіту Дмитро Юрійович починає працювати над низкою незвичайних проектів. Перший його проект стосується сфери конкурентної розвідки, після чого через кілька років Золотух організовує кілька конференцій з питань конкурентної розвідки та інформаційних воєн.

Після такого досвіду Дмитру Юрійовичу доводиться протягом кількох місяців на волонтерських засадах побути консультантом інформаційно-аналітичного центру безпеки та оборони країни. Тут він займався дослідженням питань верифікації інформації, протидії фейкам, а також стосувався співпраці з проектами онлайн-розвідки.

Наступним професійним досвідом Дмитра Юрійовича стає робота на посаді радника Міністра інформаційної політики з питань інформаційної безпеки, тут працює протягом двох років.

У той час, коли Дмитро Золотухін працює у співпраці з експертною радою, він стає співавтором доктрини інформаційної безпеки. Крім цього є засновником та експертом Інституту пост інформаційного суспільства.

Якийсь час Дмитро Юрійович присвячує роботі в громадській організації «Інститут пост інформаційного суспільства», в якій був засновником та керівником. На жаль, дана організація базувала себе як неприбуткова і не несла в собі ні збільшення прибутку, ні користі для суспільства.

Через якийсь час у 2017 році Золотухін стає заступником міністра інформаційної політики України Юрія Стеця. Також Дмитро Юрійович був експертом з питань інформаційних воєн та конкурентної розвідки. Працював на цій посаді до 2019 року.

Дмитро Юрійович Золотухін відомий як автор проекту онлайн відеокурсу з пошуку та верифікації інформації на теренах інтернету «Osint Academy», такого рівня досягти йому допомогла підтримка міністерства інформаційної політики України. Ще серед відомих проектів Юрія "Біла книга спеціальних інформаційних операцій проти України 2014-2018". Не слід забувати, що проект «Osint Academy» є всеукраїнським освітнім проектом з пошуку та обробки інформації. Як керівник цього проекту Золотухін почав виступати ще з 2016 року на початку вересня.

Після цього буквально через кілька місяців більше тисячі учасників проекту з дев'ятнадцяти міст України на безкоштовній основі відвідали низку тренінгів. Далі в рамках цього проекту навіть випустили телеграм канал, та інформаційну сторінку до Фейсбуку. Слідом було випущено проект «Біла книга спеціальних інформаційних операцій» під редактурою Золотухіна. Ця книга була в загальному доступі, як в електронному, так і в друкованому форматі, її тираж становив тисячу екземплярів.

Компромат та чутки

Не зайвим буде зауважити, що саме собою призначення Дмитра Золотухіна на посаду заступника міністра було дуже тихим, і ніде не афішувалося, що дивно. Соціальні мережі зокрема Фейсбук ділилися інформацією про те, що всі комунікаційники запитують, хто ж це такий. У всіх чатах на цю тему більшість користувачів визнали, що ніхто нічого не знає про Золотухіна Дмитра Юрійовича.

Сьогодні на сайті міністерства інформаційної політики Золотухін Дмитро Юрійович досі записаний як заступник міністра інформаційної політики України. Але досить просто клацнути по розділу з його особистою інформацією і стає зрозуміло, що жодних даних щодо цієї людини не існує. 

Дітище Дмитра Юрійовича, проект «Концепція інформаційної безпеки», на жаль, був досить нетривалим. У мережі дуже часто можна зустріти інформацію про те, що ОБСЄ піддає його роботу критичним зауваженням та рядам недоробок. Однією з недоробок є те, що сам собою проект не передбачає зв'язок із законодавством, хоча, здавалося б, саме в цю сферу він і повинен бути спрямований. Крім цього, проект передбачає заборону будь-якої критики влади у той час, як існує свобода слова. Але попри все, Дмитро Золотухін все одно бере на себе місію формувати інструменти захисту боротьби з інформаційною агресією та пропагандою Кремля. 

Ще з відкритих джерел стало відомо , що Дмитро Золотухін є власником особистого сайту, на якому він час від часу освячує свою діяльність, розповідає про свої проекти та особисті інтерв'ю. Хоча якщо бути чесними, то, перейшовши на сайт Золоткіна, бачимо, що відкривається придбати квитки на концерт Дмитра Коляденка. Природно, це жодним чином не стосується проектів Дмитра Юрійовича і так само не має нічого спільного з проектами, які стосуються інформаційної політики в умовах кризи, хоча Золотухін не припиняє кричати про них під час кожного свого виступу. 

Дмитра Юрійовича було помічено за постійним блокуванням користувачів мережі, які не підтримували його думку і виходили з ним на конфлікт. Це торкнулося екс-заступника міністра інформаційної політики Тетяни Попової. Тетяна та Дмитро не підтримували контактів із 2016 року, з того моменту, коли Золотухін вважав за потрібне заблокувати її. Тоді й не дивно, що Золотухін підтримував діяльність сайту «Миротворець».

У той період часу, коли Дмитро Золотухін займає крісло заступника міністра, пропонує користувачам опитування, суть якого — чи погодилися б вони, щоб історія із загибеллю Павла Шеремета була інсценована СБУ, як це траплялося в історіях з іншими журналістами. Після цього опитування було піднято гучний скандал на цьому ґрунті, дуже багато було критики з цього приводу, хоча сам Дмитро Юрійович стверджує, що нібито його сторінка була зламана і він це опитування не створював.

Новим главою уряду Олексієм Гончаруком було підписано указ, згідно з яким Дмитра Золотухіна мало звільнити з посади першого заступника міністра інформаційної політики. Указ, про який йдеться, набув чинності 4 вересня 2019 року. 

Дмитро Юрійович вів переговори з Британським міністерством закордонних справ, з ними ж було укладено договір щодо підтримування зв'язку та взаємообміну інформації щодо конкретних ситуацій, пов'язаних із блокуванням користувачів соціальних мереж. Усі відомі факти даних блокувань вирушали до британського та українського міністерства з метою додаткового розгляду. Крім цього, Дмитро Юрійович, обіймаючи посаду заступника міністра інформаційної політики, привертав увагу до того, що медійний простір має самостійно накладати санкції на псевдожурналістів, які час від часу поширюють недійсну інформацію на сторінках соціальних мереж. Зрозуміло, що після того, як інформація, що виникла на сторінках у Фейсбуці, починає потрапляти на сторінки друкованих та електронних ЗМІ, 

З останньої декларації , яка була подана Золотухіним за 2018 рік, є така інформація про особисте майно: наявність у сім'ї трьох квартир, вона за документами належить йому, а дві його дружині Ользі.

Фотографії

відео