Олена Олексіївна Шуляк – український бізнес-вумен, народний депутат дев'ятого скликання від партії "Слуга народу". Про кар'єру, компромат, скандали та доходи – читайте у нашому матеріалі.

Біографія

Дата народження – 24 січня 1976 року

Вік – 44 роки

Місце народження – Київ, Україна

Національність – українка

Знак зодіаку – водолій

Родина

Олена Олексіївна одружена, її дружина звати Олександр Шуляк. Родина виховує доньку Дар'ю.

Освіта

Середню освіту Шуляк здобула в одній із київських шкіл. Потім вступила до транспортного університету, де навчалася на спеціальності економіка та управління у будівництві.

Другу вищу освіту психолога політик здобула у КНУ імені Тараса Шевченка. Також Шуляк навчалася на відділенні бізнес-адміністрування у Міжнародному інституті менеджменту.

Кар'єра та бізнес

Після закінчення вишу Олена Олексіївна відкрила власний бізнес – аудиторську фірму "Стандарт". Через рік компанія стала частиною великої фінансово-промислової групи Midland Group. Протягом шести років Шуляк очолювала аудиторський департамент у цій організації.

Після здобуття освіти у сфері бізнес-адміністрування Шуляк увійшла до наглядової ради «Експрес-банку».

У 2007 році отримала посаду генерального директора компанії Midland Group. Через деякий час стала віце-президентом однієї з міжнародних організацій.

Після Євромайдану 2014 року Шуляк брала участь у конкурсі на посаду голови Фіскальної служби.

У 2017 році політик стала одним із співзасновників компанії «Кріятор». Є керівником сектору «Будівництво».

2019 року брала участь у позачергових парламентських виборах від партії "Слуга народу". Після успішного проходження у Верховну Раду обійняла посаду заступника голови політичної сили, а також заступника голови комітету, який займається питаннями організації державної влади.

Компромат та чутки

Звільнення

Після того, як уряд Олексія Гончарука було відправлено у відставку у 2020 році, а на його місце прийшов Денис Шмигаль, Олена Шуляк за власним бажанням залишила посаду представника Кабінету міністрів у Верховній Раді.

«Зізнаюся відверто: „швидко перевзуватися“ не вміла ніколи, і зараз важко перейти на новий лад, інші урядові програми та ідеї. І справа не в тому, що новий Кабмін гірший за минулий. Новому уряду потрібен комунікаційник, який швидко і якісно вникне у перебіг усіх справ» , — пояснила вона своє рішення.

За словами Шуляка, в уряді Олексія Гончарука їй вдалося швидко вникнути у суть усіх справ, оскільки з ним вона працювала задовго до його призначення прем'єром.

«Наразі я не впевнена, що зможу повторити цей досвід. А працювати без розуміння не хочу і не маю морального права. А тим часом суспільство потребує терміновості. З одного боку, це справедливо, а з іншого — у швидкості ухвалення рішень часто ховається багато помилок» , — резюмувала Шуляк.

Скандальний "Е-кабінет"

Як пишуть ЗМІ, Олена Шуляк є винуватцем того, що деякі небескорисливі та вульгарні будівельні чиновники ще в момент створення "кабінету", творцем якого була в тому числі і Шуляк, скористалися некомпетентністю екс-прем'єра Олексія Гончарука та його радників.

Створення так званого "е-кабінету" було ініційовано офісом реформ BRDO, а також керівника напряму "Будівництво" Олени Шуляк. Ідея передбачала автоматизоване електронне оголошення про початок будівництва та введення об'єкта в експлуатацію "автоматом" без паперової тяганини та дозволу чиновників. І жодної, мовляв, корупції, переконувала всіх Шуляків. На створення "е-кабінету" було освоєно грантові кошти. І далеко чималі.

Однак через короткий час Шуляк із жахом констатувала у публікації на своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук, що під виглядом чотириповерхівки на Подолі ввели в експлуатацію житлову 10-поверхівку. Щоправда, чиновниця замовкла як це сталося, але в усьому звинуватила реформу містобудівної сфери, яку розпочав новий уряд. Мовляв, ДАІ ліквідували, а повноваження контролю нікому не залишили.

Ліквідація ГАСІ до цього не має відношення. Державна архітектурно-будівельна інспекція після введення об'єкта в експлуатацію перевіряти його вже не має жодного права згідно із законом. А ось питання, як саме було введено в експлуатацію цей об'єкт і чому Шуляк про це не написала – дуже цікаво. Десятиповерхівка на території Подолу в столиці була видана за чотириповерхову будівлю саме завдяки системі "е-кабінету", творцем якої є в тому числі Шуляк. У результаті "е-кабінет" став лазівкою для аферистів.

Декларація

Згідно з декларацією про доходи, Олена Шуляк володіє квартирою у Києві площею 84 квадратних метрів (вартість – 109 тисяч), квартирою у Києві площею 36 квадратних метрів (вартість – 764 тисячі). Її чоловік декларує два паркувальні місця, квартиру у Києві площею 155 квадратних метрів, квартиру у столиці площею 59 квадратних метрів.

Пересувається сім'я політика на двох елітних автомобілях - Land Rover Range Rover 2012 випуску, а також BMW X6 (вартість машин не вказується).

За рік Олена Олексіївна заробила 1,3 мільйона гривень. Її чоловік – 447 тисяч гривень.

Сім'я володіє декількома банківськими рахунками, на яких зберігається: 43 тисячі доларів, 6,7 тисячі євро, 20 тисячі гривень. Готівкою політик зберігає – 3,8 мільйона гривень, 420 тисяч доларів. Крім того, деяка інформація щодо заощаджень сім'ї в декларації прихована.

Фотографії

відео

Посилання

Офіційна сторінка Олени Шуляк у соціальній мережі Фейсбук

Офіційний сайт партії Слуга народу