Гліб Загорій системно займається меценатством та благодійністю. У 2015 році започаткував благодійний фонд, який з 2019 року носить ім'я Zagoriy Foundation. З 2000 року займається наукою. Має звання професора та ступінь доктора фармацевтичних наук. Зареєстрував 95 патентів та торгових марок. Є співвласником одного з найбільших в Україні фармацевтичних підприємств – компанії "Дарниця".

біографія

Дата народження – 21.08.1976

Вік – 45 років

Місце народження – Вологда 

Знак зодіаку – Лев

родина

Батьки Загорія після закінчення навчання були направлені на роботу до міста Вологда, де у 1976 році і народився Гліб. Наступного 1977 року сім'я повернулася до Полтавської області, а пізніше перебралася до столиці України. Батько та мати Гліба Загорія працювали у фармацевтичній галузі, і він вирішив продовжувати сімейну справу.

У Загорія дві дочки та син. Катерина Загорій, дружина Гліба займається благодійною діяльністю.

Освіта

Профільним предметом у київській школі №261, в якій навчався Загорій, була фізика. Він закінчує її 1993 року із золотою медаллю, і вступає до Київського державного економічного університету на спеціальність «Міжнародна економіка». 1998 року стає магістром. Далі – навчання у Національній фармацевтичній академії України. 2000 року Гліб Загорій стає інженером-технологом. 2004-го відбувається захист кандидатської дисертації Гліба Загорія на тему «Розробка складу та технології м'якої лікарської форми для лікування тромбофлебіту».

2012 року Загорій отримує звання доцента кафедри промислової фармації Київського національного університету технології та дизайну. Також він є доцентом кафедри організації та економіки фармації Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П. Шупика.

Тема докторської дисертації – «Методологічне обґрунтування стратегії та тактики системних заходів щодо оптимізації та ефективного розвитку вітчизняного виробництва лікарських засобів». Гліб захищає її у 2014 році та стає доктором фармацевтичних наук.

З 2017 року – професор кафедри промислової фармації Київського національного університету технологій та дизайну.

Область наукових досліджень вченого Загорія лежить у практичній площині. Його роботи зосереджені на виявленні та дослідженні речовин, які з часом зможуть застосовуватись для виготовлення ліків. В даний час у Гліба Загорія 95 патентів і торгових марок, переважно в галузі фармацевтики.

Захоплення

Під час навчання в університеті Гліб займався джіу-джитсу (володар чорного поясу) та автомобільним спортом (майстер автомобільного спорту та абсолютний чемпіон України 2005 року у заліку штурманів).

Кар'єра та бізнес

На початку кар'єри Гліб – керівник щойно створеного у компанії «Дарниця» відділу з маркетингових досліджень. Потім координує загальну політику та стратегію підприємства. 2009 року стає генеральним директором «Дарниці». Обіймав посаду до 2014 року. За час його керівництва «Дарниця» збільшила річний прибуток із 614 млн до 1,2 млрд грн.

Гліб Загорій наполягає на дотриманні в Україні європейських стандартів якості для фармацевтичної продукції. Вважає за важливу державну підтримку для вітчизняних виробників.

Серед стратегічних цілей компанії – перетворення «Дарниці» на міжнародну компанію. Переговори з потенційними бізнес-партнерами зі США та ЄС точаться з 2019 року.

Ще один стратегічний напрямок – переведення підприємства у цифровий формат. І тому передбачалося створення електронної системи обороту документів. На сьогоднішній день на «Дарниці» реалізовано технології розподіленої обробки цифрових даних, за допомогою яких здійснюється супровід та керування життєвим циклом лікарських засобів.

Підприємство виробляє понад 250 найменувань лікарських засобів, багато з яких йдуть на експорт. Продукція експортується до 20 країн світу.

Політика

У 2014 році разом із «Блоком Петра Порошенка» Загорій проходить до парламенту та стає депутатом. У Верховній Раді працює у Комітеті у справах ветеранів та інвалідів.

Гліба Загорія визнано найефективнішим парламентарієм свого скликання (згідно з дослідженнями 2018 року громадської організації КВУ). Законопроекти депутата Загорія підтримувалися у залі Ради більш як на 25% (за інформацією порталу rada.oporaua.org).

Загалом Глібом Загорієм було розроблено 47 проектів законів, проголосовано в парламенті та стали законами 20 із них. Депутати також підтримали 55 поправок із 65 запропонованих Загорієм.

Парламентська діяльність Гліба Загорія насамперед стосувалася захисту та збільшення соціальних гарантій для учасників АТО, волонтерів та добровольців, а також представництва інтересів членів сімей загиблих. Велика увага приділялася працевлаштуванню ветеранів, мотивуванню їхніх підприємницьких ініціатив та іншим напрямам соціальної реабілітації учасників бойових дій.

Під час своєї депутатської діяльності Загорій став одним із ініціаторів створення Міністерства у справах ветеранів України.

У 2019 році заявив про свій відхід з політики та повернення в бізнес.

Меценатство

Гліб Загорій системно займається благодійною діяльністю з початку 2000-х. Підтримує творчі та культурні проекти, освітні заклади, також його діяльність спрямована на збереження української історичної спадщини.

У 2015 році виступив співзасновником благодійного фонду, який з 2019 носить ім'я Zagoriy Foundation.

Серед українських благодійних організацій Фонд Загорій є єдиною, яка спрямовує свої зусилля на системний розвиток благодійної діяльності в країні. Дослідження Фонду про діяльність некомерційних організацій в Україні, ставлення до їх роботи мешканців країни та можливі напрямки розвитку цитуються галузевими фахівцями при написанні аналітичних та наукових праць.

Серед напрямків діяльності Zagoriy Foundation — освітні програми для учасників АТО та ООС, підтримка Українського католицького університету, організація у рамках світової ініціативи #GivingTuesday всеукраїнського дня добрих справ “Щедрий вівторок”.

Фотографії 

Глеб Владимирович Загорий

Фінансовий стан

У Топ-100 найбагатших українців журналу Forbes за 2021 рік Гліб Загорій став 31-м. Його статки оцінюються в $300 млн.

Посилання

Офіційна сторінка Гліба Загорія у соціальній мережі Фейсбук

Офіційний сайт компанії " Дарниця "

Вікіпедія